Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
byłego prezydenta Czeczenii Zelimchana Jandarbijewa zlecił sam minister obrony Siergiej Iwanow. Twierdzą tak katarskie media, powołując się na prokuraturę. W Katarze rozpoczął się właśnie proces dwóch rosyjskich agentów oskarżonych o zorganizowanie zamachu.
Rosyjskie Ministerstwo Obrony nazwało te doniesienia absurdalnymi. Rzecznik resortu, pułkownik Wiaczesław Siedow odmówił "komentowanie takich bzdur". Dziennikarze gazety "Ar-Raija", która napisała o Iwanowie, powołują się jednak na akt oskarżenia przeciwko dwóm rosyjskim agentom służb specjalnych. Napisano w nim, że minister osobiście polecił oficerowi pracującemu jako dyplomata w Ambasadzie Rosji w Katarze przygotowanie zamachu na Jandarbijewa.
Zelimchan Jandarbijew, były prezydent Czeczenii, zginął 13 lutego 2004, w centrum Dauhy, gdy
byłego prezydenta &lt;name type="place"&gt;Czeczenii&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Zelimchana Jandarbijewa&lt;/&gt; zlecił sam minister obrony &lt;name type="person"&gt;Siergiej Iwanow&lt;/&gt;. Twierdzą tak katarskie media, powołując się na prokuraturę. W &lt;name type="place"&gt;Katarze&lt;/&gt; rozpoczął się właśnie proces dwóch rosyjskich agentów oskarżonych o zorganizowanie zamachu.&lt;/&gt;<br>Rosyjskie &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Obrony&lt;/&gt; nazwało te doniesienia absurdalnymi. Rzecznik resortu, pułkownik &lt;name type="person"&gt;Wiaczesław Siedow&lt;/&gt; odmówił &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"komentowanie takich bzdur"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. Dziennikarze gazety &lt;name type="tit"&gt;"Ar-Raija"&lt;/&gt;, która napisała o &lt;name type="person"&gt;Iwanowie&lt;/&gt;, powołują się jednak na akt oskarżenia przeciwko dwóm rosyjskim agentom służb specjalnych. Napisano w nim, że minister osobiście polecił oficerowi pracującemu jako dyplomata w &lt;name type="org"&gt;Ambasadzie Rosji&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Katarze&lt;/&gt; przygotowanie zamachu na &lt;name type="person"&gt;Jandarbijewa&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Zelimchan Jandarbijew&lt;/&gt;, były prezydent &lt;name type="place"&gt;Czeczenii&lt;/&gt;, zginął 13 lutego 2004, w centrum &lt;name type="place"&gt;Dauhy&lt;/&gt;, gdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego