Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
jednak przyznacie, kolego, że nie ma to jak nasza stara rodowita biała pupka.
Entuzjastycznym ,,Ba!" mocnik Mocżorw przyznał rację mocnikowi Uchinderowi, jako że tak jak mocnik Mocżorw nad wszystkie mocniki, tak biała pupka nad wszystkie pupki sławna była.
W tej chwili ukazał się w korytarzu Drugi Asystent prof. Ducha. Drugi Asystent prof. Ducha miał zwyczaj chodzić nogami do góry po stropach i mocniki, rozstąpiwszy się grzecznie, utworzyły szpaler na suficie.
- Fajny gość! - powiedział jeden z mocników.
- Tak, gnida! - powiedział drugi...
- Fajna, utalentowana gnida! - rzekł mocnik Uchinder zapachniawszy mocno i zdecydowanie.
Drugi Asystent prof. Ducha z przyjemnością zanotował w pamięci te uwagi
jednak przyznacie, kolego, że nie ma to jak nasza stara rodowita biała pupka.<br> Entuzjastycznym ,,Ba!" &lt;orig&gt;mocnik&lt;/&gt; Mocżorw przyznał rację &lt;orig&gt;mocnikowi&lt;/&gt; Uchinderowi, jako że tak jak &lt;orig&gt;mocnik&lt;/&gt; Mocżorw nad wszystkie &lt;orig&gt;mocniki&lt;/&gt;, tak biała pupka nad wszystkie pupki sławna była.<br> W tej chwili ukazał się w korytarzu Drugi Asystent prof. Ducha. Drugi Asystent prof. Ducha miał zwyczaj chodzić nogami do góry po stropach i &lt;orig&gt;mocniki&lt;/&gt;, rozstąpiwszy się grzecznie, utworzyły szpaler na suficie.<br> - Fajny gość! - powiedział jeden z &lt;orig&gt;mocników&lt;/&gt;.<br> - Tak, gnida! - powiedział drugi...<br> - Fajna, utalentowana gnida! - rzekł &lt;orig&gt;mocnik&lt;/&gt; Uchinder zapachniawszy mocno i zdecydowanie.<br> Drugi Asystent prof. Ducha z przyjemnością zanotował w pamięci te uwagi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!