Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
iż uwagi jego nie uszedł fakt, że nim jeszcze bójka rozpętała się na dobre, dr Ćwierciakiewicz przecisnął się do autonomicznego korytarza i że kiedy go tam Drugi Asystent prof. Ducha zaczepił, szepcząc z rozpaczą: ,,Przecież tu pana doktora nie będzie można aresztować!" - dr Ćwierciakiewicz odrzekł szeptem równie cichym:
- Głupiec!
Drugi Asystent prof. Ducha zanotował to słowo na woskówce swej pamięci, ponieważ nie umiał nie notować, ale udał, że nie dosłyszał.
A wtedy dr Ćwierciakiewicz spytał:
- Czy zamajaczyło panu kiedyś, żeby kura siedziała na jaju, z którego już wylęgło się kurczę?
- Nigdy nie majaczyłem kury! - odpowiedział Drugi Asystent.
- No to majacz pan
iż uwagi jego nie uszedł fakt, że nim jeszcze bójka rozpętała się na dobre, dr Ćwierciakiewicz przecisnął się do autonomicznego korytarza i że kiedy go tam Drugi Asystent prof. Ducha zaczepił, szepcząc z rozpaczą: ,,Przecież tu pana doktora nie będzie można aresztować!" - dr Ćwierciakiewicz odrzekł szeptem równie cichym:<br> - Głupiec!<br> Drugi Asystent prof. Ducha zanotował to słowo na woskówce swej pamięci, ponieważ nie umiał nie notować, ale udał, że nie dosłyszał.<br> A wtedy dr Ćwierciakiewicz spytał:<br> - Czy zamajaczyło panu kiedyś, żeby kura siedziała na jaju, z którego już wylęgło się kurczę?<br> - Nigdy nie majaczyłem kury! - odpowiedział Drugi Asystent.<br> - No to majacz pan
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego