Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
innym mamkom nakarmić ją ze swych abdomenów resztkami profesorskiego obiadu.
W ten sposób, po raz pierwszy w swym długim życiu, Stara spożyła obiad sporządzony przez kogoś innego. Była to najpiękniejsza chwila i Stara obiecywała sobie nie zapomnieć jej nigdy.
*
Aby sprawę Pięćdziesięciu Mamek i ,,ostatnich zarządzeń", o których wspominał Drugi Asystent prof. Ducha, wyczerpać do reszty, skrupulatny kronikarz czuje się w obowiązku wykorzystać czas, w którym prof. Mmaa udaje się do Akademii - i zajrzeć pod Wielką Kopułę Centralną, gdzie właśnie odbywało się Zgromadzenie Delegatów.
Nie trzeba było specjalnie czułego powonienia, by zauważyć, że sala pod Wielką Kopułą Centralną dzieliła się na
innym mamkom nakarmić ją ze swych &lt;orig&gt;abdomenów&lt;/&gt; resztkami profesorskiego obiadu.<br> W ten sposób, po raz pierwszy w swym długim życiu, Stara spożyła obiad sporządzony przez kogoś innego. Była to najpiękniejsza chwila i Stara obiecywała sobie nie zapomnieć jej nigdy.<br> *<br> Aby sprawę Pięćdziesięciu Mamek i ,,ostatnich zarządzeń", o których wspominał Drugi Asystent prof. Ducha, wyczerpać do reszty, skrupulatny kronikarz czuje się w obowiązku wykorzystać czas, w którym prof. Mmaa udaje się do Akademii - i zajrzeć pod Wielką Kopułę Centralną, gdzie właśnie odbywało się Zgromadzenie Delegatów.<br> Nie trzeba było specjalnie czułego powonienia, by zauważyć, że sala pod Wielką Kopułą Centralną dzieliła się na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego