Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 34
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
i członkom waszej OSP składam najlepsze życzenia. Zgodnie z przyjętą na naszym terenie tradycją, uroczystość zakończyły posiady góralskie.
Wacław SajdakWśród zabudowań Zawoi

Jedną z atrakcji przy trasie prowadzącej z Zakopanego przez Jabłonkę i Przełęcz Jałowiecką (Krowiarki) do Krakowa lub na Śląsk jest skansen w Zawoi - Markowej.
U północnych stoków Babiej Góry, w Zawoi - jednej z największych wsi w Polsce - wokół starej zrębowej chaty powstał niewielki skansen. Jego inicjatorem był Józef Żak, który równocześnie gromadził zbiory muzealne. Skansen jest własnością Oddziału PTTK "Ziemi Babiogórskiej" im. prof. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej.
W dawnych czasach, w Zawoi wytworzyła się specyficzna forma budownictwa
i członkom waszej OSP składam najlepsze życzenia. Zgodnie z przyjętą na naszym terenie tradycją, uroczystość zakończyły posiady góralskie.<br>&lt;au&gt;Wacław Sajdak&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wśród zabudowań Zawoi&lt;/tit&gt;<br><br>Jedną z atrakcji przy trasie prowadzącej z Zakopanego przez Jabłonkę i Przełęcz Jałowiecką (Krowiarki) do Krakowa lub na Śląsk jest skansen w Zawoi - Markowej.<br>U północnych stoków Babiej Góry, w Zawoi - jednej z największych wsi w Polsce - wokół starej zrębowej chaty powstał niewielki skansen. Jego inicjatorem był Józef Żak, który równocześnie gromadził zbiory muzealne. Skansen jest własnością Oddziału PTTK "Ziemi Babiogórskiej" im. prof. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej.<br>W dawnych czasach, w Zawoi wytworzyła się specyficzna forma budownictwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego