Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
stracił pracę w Ciborzu, przez pół roku był bezrobotny, przeżył załamanie psychiczne i sam się leczył. Teraz pracuje w innym szpitalu i domaga się sprawiedliwości. - Nie może być tak, że człowieka oblepią błotem i nikt go potem nawet nie przeprosi - protestuje.
Dr Ewa Irczyńska, psychiatra, była ordynator łódzkiego szpitala im. Babińskiego, błotem została oblepiona, jak twierdzi, w czasie, kiedy leżała złożona chorobą.

- Miałam wysoką gorączkę, gdy w prasie ukazała się seria publikacji na mój temat - opowiada. - Myślałam, że mam halucynacje.

Depresja gangsterów

Ale to nie były omamy, prasa informowała, że dr Irczyńska przechowywała na swoim oddziale udających depresję bandytów (w sumie
stracił pracę w Ciborzu, przez pół roku był bezrobotny, przeżył załamanie psychiczne i sam się leczył. Teraz pracuje w innym szpitalu i domaga się sprawiedliwości. - Nie może być tak, że człowieka oblepią błotem i nikt go potem nawet nie przeprosi - protestuje.<br>Dr Ewa Irczyńska, psychiatra, była ordynator łódzkiego szpitala im. Babińskiego, błotem została oblepiona, jak twierdzi, w czasie, kiedy leżała złożona chorobą.<br><br>- Miałam wysoką gorączkę, gdy w prasie ukazała się seria publikacji na mój temat - opowiada. - Myślałam, że mam halucynacje.<br><br>&lt;tit&gt;Depresja gangsterów&lt;/&gt;<br><br>Ale to nie były omamy, prasa informowała, że dr Irczyńska przechowywała na swoim oddziale udających depresję bandytów (w sumie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!