Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Szaron i poprzedni szef rządu Ehud Barak uzgodnili niemal wszystkie punkty programu rządu jedności narodowej. Negocjacje mają być kontynuowane w celu ustalenia podziału tek w rządzie.
Porozumienia to stwarza szanse na utworzenie przez partię Baraka ze skrajnie prawicowym Likudem koalicji, która będzie otwarta na proces pokojowy z Palestyńczykami.
Ustępujący premier Barak po raz pierwszy publicznie potwierdził, że jego rząd prowadził politykę fizycznej likwidacji Palestyńczyków oskarżanych o "działalność terrorystyczną".
Stwierdzenie takie zawarte jest w dokumentach przekazanych przez biuro premiera izraelskiemu Sądowi Najwyższemu. Rozpatruje on wniosek wdowy po zabitym w grudniu działaczu Hamasu Sabecie Sabet. Kobieta oskarża rząd Izraela o świadomą eksterminację Palestyńczyków
Szaron i poprzedni szef rządu Ehud Barak uzgodnili niemal wszystkie punkty programu rządu jedności narodowej. Negocjacje mają być kontynuowane w celu ustalenia podziału tek w rządzie.<br>Porozumienia to stwarza szanse na utworzenie przez partię Baraka ze skrajnie prawicowym Likudem koalicji, która będzie otwarta na proces pokojowy z Palestyńczykami.<br>Ustępujący premier Barak po raz pierwszy publicznie potwierdził, że jego rząd prowadził politykę fizycznej likwidacji Palestyńczyków oskarżanych o "działalność terrorystyczną".<br>Stwierdzenie takie zawarte jest w dokumentach przekazanych przez biuro premiera izraelskiemu Sądowi Najwyższemu. Rozpatruje on wniosek wdowy po zabitym w grudniu działaczu Hamasu Sabecie Sabet. Kobieta oskarża rząd Izraela o świadomą eksterminację Palestyńczyków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego