Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.08 (6)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
koroner. Rzeczniczka Pałacu Buckingham obwieściła, że książę Karol i synowie są "bardzo zadowoleni z rozpoczęcia śledztwa".
BEATA THEN

Polskie Czerwone Berety poleciały do Iraku
- Szkoda, że tatuś nie wróci na moją komunię - płakała wczoraj 8-letnia Magda, córka chorążego Alberta Rędziniaka z 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa, czyli słynnych Czerwonych Beretów.
Pierwszych 150 żołnierzy z drugiej zmiany wyleciało wczoraj do Iraku z lotniska wojskowego w Balicach. Po sześciu godzinach desantowcy z Krakowa i Bielska-Białej wylądowali w Kuwejcie, a stamtąd zostaną przerzuceni do Iraku. Będą przygotowywać bazę dla reszty kolegów, którzy do Iraku wyruszą 15 stycznia.
Rodziny żołnierzy nie kryły łez
koroner. Rzeczniczka &lt;name type="place"&gt;Pałacu Buckingham&lt;/&gt; obwieściła, że książę &lt;name type="person"&gt;Karol&lt;/&gt; i synowie są &lt;q&gt;"bardzo zadowoleni z rozpoczęcia śledztwa"&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;BEATA THEN&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;&lt;name type="org"&gt;Polskie Czerwone Berety&lt;/&gt; poleciały do &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Szkoda, że tatuś nie wróci na moją komunię&lt;/&gt; - płakała wczoraj 8-letnia &lt;name type="person"&gt;Magda&lt;/&gt;, córka chorążego &lt;name type="person"&gt;Alberta Rędziniaka&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;6. Brygady Powietrznodesantowej&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Krakowa&lt;/&gt;, czyli słynnych &lt;name type="org"&gt;Czerwonych Beretów&lt;/&gt;.<br>Pierwszych 150 żołnierzy z drugiej zmiany wyleciało wczoraj do &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; z lotniska wojskowego w &lt;name type="place"&gt;Balicach&lt;/&gt;. Po sześciu godzinach desantowcy z &lt;name type="place"&gt;Krakowa&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Bielska-Białej&lt;/&gt; wylądowali w &lt;name type="place"&gt;Kuwejcie&lt;/&gt;, a stamtąd zostaną przerzuceni do &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. Będą przygotowywać bazę dla reszty kolegów, którzy do &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; wyruszą 15 stycznia.<br>Rodziny żołnierzy nie kryły łez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego