Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
pomieszczenia, bo trzeba było zaspokoić potrzeby lokalowe wszystkich, którzy z różnych przyczyn pozbawieni byli dachu nad głową. Pokoje, zwłaszcza te umeblowane, były nęcące i podania o przydzielenie ich rosły na biurku prezesa. Rozpatrywaliśmy je natychmiast, gdy tylko ktoś opuścił Krupniczą.
Przede wszystkim braliśmy pod uwagę osoby, które miały dzieci.
Jerzy Bober, mój szkolny kolega, jeszcze w gimnazjum piszący wiersze, w czasie wojny był dozorcą. Zajmował się pilnowaniem wozu z narzędziami i materiałami do naprawy ulicznych instalacji wodnych i kanalizacyjnych.
Później pracował w dziale księgowości pewnej niemieckiej firmy.
Przyjaźń nasza przetrwała okupację i kiedy Krakowski Oddział poszukiwał kierownika biura, namówiłem Jerzego, aby
pomieszczenia, bo trzeba było zaspokoić potrzeby lokalowe wszystkich, którzy z różnych przyczyn pozbawieni byli dachu nad głową. Pokoje, zwłaszcza te umeblowane, były nęcące i podania o przydzielenie ich rosły na biurku prezesa. Rozpatrywaliśmy je natychmiast, gdy tylko ktoś opuścił Krupniczą.<br>Przede wszystkim braliśmy pod uwagę osoby, które miały dzieci.<br>Jerzy Bober, mój szkolny kolega, jeszcze w gimnazjum piszący wiersze, w czasie wojny był dozorcą. Zajmował się pilnowaniem wozu z narzędziami i materiałami do naprawy ulicznych instalacji wodnych i kanalizacyjnych.<br>Później pracował w dziale księgowości pewnej niemieckiej firmy.<br>Przyjaźń nasza przetrwała okupację i kiedy Krakowski Oddział poszukiwał kierownika biura, namówiłem Jerzego, aby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!