Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
w ustawie sankcji, jest przez wielu edytorów lekceważony. Według danych Biblioteki Narodowej w ubiegłym roku wydrukowano 80 mln 195 tys. egzemplarzy książek, zaś według danych "Rzeczpospolitej" - 156 mln egz. W tym wypadku różnica jest niemal dwukrotna.
- Wydawcy nie chcą ujawniać wielkości nakładu, twierdzą, że to ich tajemnica - mówi Krystyna Bańkowska-Bober, dyrektor Pracowni Statystyki Instytutu Bibliograficznego BN. - A Biblioteki Narodowej nie stać na to, by dochodzić swoich racji w sądzie.
Nazwy wydawnictw, które od wielu lat odmawiają podawania informacji o nakładach i nie przysyłają egzemplarzy obowiązkowych, zostały przekazane Najwyższej Izbie Kontroli. Są wśród nich tak duże wydawnictwa jak: Juka-91, Kama
w ustawie sankcji, jest przez wielu edytorów lekceważony. Według danych &lt;name type="org"&gt;Biblioteki Narodowej&lt;/name&gt; w ubiegłym roku wydrukowano 80 mln 195 tys. egzemplarzy książek, zaś według danych &lt;name type="work"&gt;"Rzeczpospolitej"&lt;/name&gt; - 156 mln egz. W tym wypadku różnica jest niemal dwukrotna.<br>- Wydawcy nie chcą ujawniać wielkości nakładu, twierdzą, że to ich tajemnica - mówi &lt;name type="person"&gt;Krystyna Bańkowska-Bober&lt;/name&gt;, dyrektor &lt;name type="org"&gt;Pracowni Statystyki Instytutu Bibliograficznego BN&lt;/name&gt;. - A &lt;name type="org"&gt;Biblioteki Narodowej&lt;/name&gt; nie stać na to, by dochodzić swoich racji w sądzie.<br>Nazwy wydawnictw, które od wielu lat odmawiają podawania informacji o nakładach i nie przysyłają egzemplarzy obowiązkowych, zostały przekazane &lt;name type="org"&gt;Najwyższej Izbie Kontroli&lt;/name&gt;. Są wśród nich tak duże wydawnictwa jak: &lt;name type="org"&gt;Juka-91&lt;/name&gt;, &lt;name type="org"&gt;Kama
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!