Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
ceramicznych.
Skrzyżowanie z trasą 11.
Wyjazd z Bolesławca ul. Asnyka na pd. Trasa biegnie dalej wśród malowniczych, często zalesionych wzniesień Pogórza Sudeckiego.
LWÓWEK ŚLĄSKI (trasa 19). Wyjazd na pd. wsch. - 115km. Tuż za miastem po lewej i prawej malownicze skałki piaskowcowe, tworzące tzw.
Szwajcarię Lwówecką.
WLEŃ (2100mk.), m. rolnicze nad Bobrem.
Początkowo podgrodzie potężnego zamku warownego (ruiny na stromym, diabazowym wzgórzu 360m) na lewym brzegu Bobru. W pocz. XII w. Bolesław Krzywousty utworzył tu kasztelanię. XIII w. rezydencja książąt piastowskich, od poł. XIII w. tracił stopniowo znaczenie polityczne na skutek rozwoju pobliskiej Jeleniej Góry i Lwówka, XIV w. przeszedł w ręce
ceramicznych. <br>Skrzyżowanie z trasą 11. <br>Wyjazd z Bolesławca ul. Asnyka na pd. Trasa biegnie dalej wśród malowniczych, często zalesionych wzniesień Pogórza Sudeckiego. <br> LWÓWEK ŚLĄSKI (trasa 19). Wyjazd na pd. wsch. - 115km. Tuż za miastem po lewej i prawej malownicze skałki piaskowcowe, tworzące tzw. <br>Szwajcarię Lwówecką. <br>WLEŃ (2100mk.), m. rolnicze nad Bobrem. <br>Początkowo podgrodzie potężnego zamku warownego (ruiny na stromym, diabazowym wzgórzu 360m) na lewym brzegu Bobru. W pocz. XII w. Bolesław Krzywousty utworzył tu kasztelanię. XIII w. rezydencja książąt piastowskich, od poł. XIII w. tracił stopniowo znaczenie polityczne na skutek rozwoju pobliskiej Jeleniej Góry i Lwówka, XIV w. przeszedł w ręce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!