Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
lewo na Skalnik 2. 15godz., w prawo przez Zadzierną do Lubawki 3. 30godz. Za wsią piękny widok na wzgórza Bramy Lubawskiej i Góry Krucze. - 17km PISARZOWICE w dol. Żywicy. W kościele poliptyk z 1521, wyposażenie z XVII w. Panorama wsch. części Rudaw Janowickich.
KAMIENNA GÓRA (441m, 23600mk.), m. położ. nad Bobrem. Największy ośrodek przemysłu lniarskiego na Dolnym Śląsku, zakłady przemysłu maszynowego, odzieżowego i skórzanego. W okolicy kamieniołomy.
Powstała XIII w. jako osada targowa na szlaku handlowym ze Śląska do Czech, prawa miejskie XIII w. XVII-XVIII w. ważny ośrodek tkactwa i handlu płótnem. W czasie II wojny światowej filia obozu koncentracyjnego
lewo na Skalnik 2. 15godz., w prawo przez Zadzierną do Lubawki 3. 30godz. Za wsią piękny widok na wzgórza Bramy Lubawskiej i Góry Krucze. - 17km PISARZOWICE w dol. Żywicy. W kościele poliptyk z 1521, wyposażenie z XVII w. Panorama wsch. części Rudaw Janowickich. <br> KAMIENNA GÓRA (441m, 23600mk.), m. położ. nad Bobrem. Największy ośrodek przemysłu lniarskiego na Dolnym Śląsku, zakłady przemysłu maszynowego, odzieżowego i skórzanego. W okolicy kamieniołomy. <br>Powstała XIII w. jako osada targowa na szlaku handlowym ze Śląska do Czech, prawa miejskie XIII w. XVII-XVIII w. ważny ośrodek tkactwa i handlu płótnem. W czasie II wojny światowej filia obozu koncentracyjnego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!