Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
Bóbr. Fabryka domów. Kościół romański z XIII w., rozbud. w XX w. Kościół z XV w., przebud. w XVII w., barokowy. Odgałęzienie drogi w lewo, na pd. do Żagania (22km).
KRZYSTKOWICE, stara wieś - dzielnica Nowogrodu Bobrzańskiego, ongiś miasto 1654-1945. Poniżej Krzystkowic rozpoczyna się długi ponad 30km kanał zasilający wodami Bobru zbiornik elektrowni wodnej w Dychowie. Na pn. zach. od Krzystkowic w lasach hitlerowcy zbud. szereg militarnych obiektów przemysłowych, w większości zniszczonych w czasie działań wojennych. Odgałęzienie drogi w lewo, na pd. zach., do Żar (19km).
LUBSKO (90m, 15600mk.), m. położ. nad rz. Lubszą. Przemysł materiałów budowlanych, włókienniczy. Zamek i osada
Bóbr. Fabryka domów. Kościół romański z XIII w., rozbud. w XX w. Kościół z XV w., przebud. w XVII w., barokowy. Odgałęzienie drogi w lewo, na pd. do Żagania (22km). <br>KRZYSTKOWICE, stara wieś - dzielnica Nowogrodu Bobrzańskiego, ongiś miasto 1654-1945. Poniżej Krzystkowic rozpoczyna się długi ponad 30km kanał zasilający wodami Bobru zbiornik elektrowni wodnej w Dychowie. Na pn. zach. od Krzystkowic w lasach hitlerowcy zbud. szereg militarnych obiektów przemysłowych, w większości zniszczonych w czasie działań wojennych. Odgałęzienie drogi w lewo, na pd. zach., do Żar (19km). <br> LUBSKO (90m, 15600mk.), m. położ. nad rz. Lubszą. Przemysł materiałów budowlanych, włókienniczy. Zamek i osada
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego