Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
wielkie połacie boru sosnowego z jałowcem w podszyciu i domieszką brzozy, dębu, buka, klonu oraz świerka i jodły, porastającego podmokłe, zatorfione tereny, miejscami płaty piasków z wydmami). - 60km. W lewo, na wsch., odgałęzienie drogi do Borowa (31km, trasa 17).
- 68km LESZNO GÓRNE. Garbarnia. W okolicy duże kopalnie żwirów w dol.
Bobru.
Trasa przecina autostradę śląską. Dalej droga biegnie po zach. stronie Wału Okmiańskiego, piaszczystego, zalesionego wzniesienia utworzonego w epoce lodowcowej.
ŁĄKA. Po lewej zakłady chemiczne "Wizów'', najstarsza na Dolnym Śląsku fabryka kwasu siarkowego.
BOLESŁAWIEC (180m, 44400mk.), m. na prawym brzegu Bobru. Ośrodek przemysłu ceramicznego, szklarskiego i elektrotechnicznego.
W okresie wczesnopiastowskim osiedle
wielkie połacie boru sosnowego z jałowcem w podszyciu i domieszką brzozy, dębu, buka, klonu oraz świerka i jodły, porastającego podmokłe, zatorfione tereny, miejscami płaty piasków z wydmami). - 60km. W lewo, na wsch., odgałęzienie drogi do Borowa (31km, trasa 17). <br>- 68km LESZNO GÓRNE. Garbarnia. W okolicy duże kopalnie żwirów w dol. <br>Bobru. <br>Trasa przecina autostradę śląską. Dalej droga biegnie po zach. stronie Wału Okmiańskiego, piaszczystego, zalesionego wzniesienia utworzonego w epoce lodowcowej. <br>ŁĄKA. Po lewej zakłady chemiczne "Wizów'', najstarsza na Dolnym Śląsku fabryka kwasu siarkowego. <br>BOLESŁAWIEC (180m, 44400mk.), m. na prawym brzegu Bobru. Ośrodek przemysłu ceramicznego, szklarskiego i elektrotechnicznego. <br>W okresie wczesnopiastowskim osiedle
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego