Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
W górnym baszta (stołp), z której wspaniały widok na miasteczko, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Karkonosze, a na pn.
wsch. bazaltowy stożek Ostrzycy (501m). Kościół św. Jadwigi u podnóża zamku 1662, przebud. ze starszego, w zakrystii gotyckie malowidła. W pobliżu pałac i stary gołębnik XVIII w.
PILCHOWICE, wieś w dol. Bobru, kamieniołomy wapienia i bazaltu. W odl. 2km w prawo, na pd. zaporowe J. Pilchowickie, w krętej, skalistej dol. Bobru poniżej przełomowego odcinka; niezwykle malownicze, otoczone urwistymi brzegami, pełne uroczych zakątków i cichych zatok. Największe jezioro zaporowe Sudetów, o poj. do 50mlnm3. Wysokość tamy wzniesionej w l. 1902-12 - 62m. Na
W górnym baszta (stołp), z której wspaniały widok na miasteczko, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Karkonosze, a na pn. <br>wsch. bazaltowy stożek Ostrzycy (501m). Kościół św. Jadwigi u podnóża zamku 1662, przebud. ze starszego, w zakrystii gotyckie malowidła. W pobliżu pałac i stary gołębnik XVIII w. <br> PILCHOWICE, wieś w dol. Bobru, kamieniołomy wapienia i bazaltu. W odl. 2km w prawo, na pd. zaporowe J. Pilchowickie, w krętej, skalistej dol. Bobru poniżej przełomowego odcinka; niezwykle malownicze, otoczone urwistymi brzegami, pełne uroczych zakątków i cichych zatok. Największe jezioro zaporowe Sudetów, o poj. do 50mlnm&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;. Wysokość tamy wzniesionej w l. 1902-12 - 62m. Na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!