Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
wsch. bazaltowy stożek Ostrzycy (501m). Kościół św. Jadwigi u podnóża zamku 1662, przebud. ze starszego, w zakrystii gotyckie malowidła. W pobliżu pałac i stary gołębnik XVIII w.
PILCHOWICE, wieś w dol. Bobru, kamieniołomy wapienia i bazaltu. W odl. 2km w prawo, na pd. zaporowe J. Pilchowickie, w krętej, skalistej dol. Bobru poniżej przełomowego odcinka; niezwykle malownicze, otoczone urwistymi brzegami, pełne uroczych zakątków i cichych zatok. Największe jezioro zaporowe Sudetów, o poj. do 50mlnm3. Wysokość tamy wzniesionej w l. 1902-12 - 62m. Na półwyspie opodal tamy hotel "Nad Zaporą'', restauracja, pole biwakowe.
SIEDLĘCIN, wieś. Obronna rycerska wieża mieszkalna z pocz. XIV w
wsch. bazaltowy stożek Ostrzycy (501m). Kościół św. Jadwigi u podnóża zamku 1662, przebud. ze starszego, w zakrystii gotyckie malowidła. W pobliżu pałac i stary gołębnik XVIII w. <br> PILCHOWICE, wieś w dol. Bobru, kamieniołomy wapienia i bazaltu. W odl. 2km w prawo, na pd. zaporowe J. Pilchowickie, w krętej, skalistej dol. Bobru poniżej przełomowego odcinka; niezwykle malownicze, otoczone urwistymi brzegami, pełne uroczych zakątków i cichych zatok. Największe jezioro zaporowe Sudetów, o poj. do 50mlnm&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;. Wysokość tamy wzniesionej w l. 1902-12 - 62m. Na półwyspie opodal tamy hotel "Nad Zaporą'', restauracja, pole biwakowe. <br>SIEDLĘCIN, wieś. Obronna rycerska wieża mieszkalna z pocz. XIV w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego