Typ tekstu: Książka
Autor: Teplicki Zbigniew
Tytuł: Wielcy Indianie Ameryki Północnej
Rok: 1994
Haidowie, Nutkowie, Kwakiutlowie i in.).
2. Wielcy myśliwi z bezkresnych prerii żyjący głównie z polowań na bizony. Konni koczownicy, którzy mieszkali w namiotach zwanych tipi, pokrytych skórami bizonów (Dakotowie lub Siuksowie, Czarne Stopy, Czejenowie, Komancze, Paunisi i in.).
3. Łowcy karibu z dorzecza Jukonu i Mackenzie (Czippeweje, Kotanowie, Kuczinowie, Niedźwiedzie, Bobry i in.).
4. Myśliwi, rolnicy i zbieracze ze wschodniej strefy lasów, między rzeką Missisipi a Oceanem Atlantyckim (głównie plemiona irokeskie i algonkińskie).
5. Zbieracze leśni, rybacy, a także myśliwi z Kalofirnii i Wielkiej Kotliny (Jurokowie, Pomowie, Szoszoni, Jutowie, Pajuci).
6. Myśliwi, hodowcy koni i bydła, zbieracze z płaskowyżu na pograniczu
Haidowie, Nutkowie, Kwakiutlowie i in.).<br>2. Wielcy myśliwi z bezkresnych prerii żyjący głównie z polowań na bizony. Konni koczownicy, którzy mieszkali w namiotach zwanych tipi, pokrytych skórami bizonów (Dakotowie lub Siuksowie, Czarne Stopy, Czejenowie, Komancze, Paunisi i in.).<br>3. Łowcy karibu z dorzecza Jukonu i Mackenzie (Czippeweje, Kotanowie, Kuczinowie, Niedźwiedzie, Bobry i in.).<br>4. Myśliwi, rolnicy i zbieracze ze wschodniej strefy lasów, między rzeką Missisipi a Oceanem Atlantyckim (głównie plemiona irokeskie i algonkińskie).<br>5. Zbieracze leśni, rybacy, a także myśliwi z Kalofirnii i Wielkiej Kotliny (Jurokowie, Pomowie, Szoszoni, Jutowie, Pajuci).<br>6. Myśliwi, hodowcy koni i bydła, zbieracze z płaskowyżu na pograniczu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego