Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
to wtedy oskarżony opuści salę rozpraw. Dziewczynka dostała histerii. Nikt nie potrafił wciągnąć jej na salę rozpraw. Sędzia ustąpił i wyprowadził ojca, ale 11-latka nie potrafiła już nawet przypomnieć sobie, jak się nazywa.

Zeznające w procesie dziecko zazwyczaj nie radzi sobie ze stresem. Czasem przestaje jeść i nie śpi. Boi się wejść do sądu. Płacze. Wstydzi się, że przed obcymi musi mówić o swoim bólu. Boi się oskarżać najbliższych, bo często kocha ich mimo doznanych cierpień. Obwinia się, że zeznając przeciwko ojcu czy matce rozbija rodzinę. Nie wie nawet, czy w trakcie przesłuchania może powiedzieć, że chce siusiu.

- Dla małego świadka
to wtedy oskarżony opuści salę rozpraw. Dziewczynka dostała histerii. Nikt nie potrafił wciągnąć jej na salę rozpraw. Sędzia ustąpił i wyprowadził ojca, ale 11-latka nie potrafiła już nawet przypomnieć sobie, jak się nazywa.<br><br>Zeznające w procesie dziecko zazwyczaj nie radzi sobie ze stresem. Czasem przestaje jeść i nie śpi. Boi się wejść do sądu. Płacze. Wstydzi się, że przed obcymi musi mówić o swoim bólu. Boi się oskarżać najbliższych, bo często kocha ich mimo doznanych cierpień. Obwinia się, że zeznając przeciwko ojcu czy matce rozbija rodzinę. Nie wie nawet, czy w trakcie przesłuchania może powiedzieć, że chce siusiu.<br><br>- Dla małego świadka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego