Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.21 (17)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wystawy zajęły trzy lata. Organizatorzy starali się znaleźć jak najlepsze eksponaty, by przedstawić kolejne bohaterki ekspozycji. I tak o jednych najwięcej mówi ich portret olejny, o innych fotografia, o jeszcze innych - ich sceniczne kostiumy.
Św. Kinga nie jest jedyną władczynią, która znalazła się w Muzeum Teatralnym. Towarzyszą jej królowe: Jadwiga, Bona, Barbara Radziwiłłówna, Anna Jagiellonka (żona Stefana Batorego) i Marysieńka Sobieska. Arystokratki reprezentuje np. Izabela Czartoryska, a bojowniczki - Emilia Plater. Nie mogło zabraknąć na wystawie Marii Curie-Skłodowskiej ani legendarnych aktorek: Heleny Modrzejewskiej, Ireny Solskiej i Poli Negri.
BM

LICZBA DNIA
5000 nagrodę im. Władysława Reymonta przyznano Ryszardowi Kapuścińskiemu za książkę
wystawy zajęły trzy lata. Organizatorzy starali się znaleźć jak najlepsze eksponaty, by przedstawić kolejne bohaterki ekspozycji. I tak o jednych najwięcej mówi ich portret olejny, o innych fotografia, o jeszcze innych - ich sceniczne kostiumy.<br>Św. Kinga nie jest jedyną władczynią, która znalazła się w Muzeum Teatralnym. Towarzyszą jej królowe: Jadwiga, Bona, Barbara Radziwiłłówna, Anna Jagiellonka (żona Stefana Batorego) i Marysieńka Sobieska. Arystokratki reprezentuje np. Izabela Czartoryska, a bojowniczki - Emilia Plater. Nie mogło zabraknąć na wystawie Marii Curie-Skłodowskiej ani legendarnych aktorek: Heleny Modrzejewskiej, Ireny Solskiej i Poli Negri.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;BM&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;LICZBA DNIA&lt;/&gt;<br>5000 nagrodę im. Władysława Reymonta przyznano Ryszardowi Kapuścińskiemu za książkę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego