Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
dwóch z Królestwa Polskiego. Nauczycielami byli wybitni nasi naukowcy. Pamiętam np. z opowiadania matki, że wykładowcą historii był Tadeusz Korzon. Po zmążpójściu matka moja poświęciła się w całości wychowaniu syna - jedynaka i stale przebywała na wsi.
Troszcząc się o moje wychowanie, matka stworzyła wyjątkowo pomyślne warunki, by zrealizować to zamierzenie. Bonę-Białorusinkę zastąpiła nauczycielka, a później nauczyciel. Poza tym opiekowała się mną Francuzka, wobec czego w wieku sześciu lat mówiłem biegle po francusku, następnie doszła jeszcze nauczycielka - Niemka. Niemal od dzieciństwa pasjonowałem się czytaniem - jednak nie bajek i książek dla młodzieży, ale dzieł zawartych w powyżej wspomnianym księgozbiorze senatora Eliaszewicza.
Ze
dwóch z Królestwa Polskiego. Nauczycielami byli wybitni nasi naukowcy. Pamiętam np. z opowiadania matki, że wykładowcą historii był Tadeusz Korzon. Po zmążpójściu matka moja poświęciła się w całości wychowaniu syna - jedynaka i stale przebywała na wsi.<br> Troszcząc się o moje wychowanie, matka stworzyła wyjątkowo pomyślne warunki, by zrealizować to zamierzenie. Bonę-Białorusinkę zastąpiła nauczycielka, a później nauczyciel. Poza tym opiekowała się mną Francuzka, wobec czego w wieku sześciu lat mówiłem biegle po francusku, następnie doszła jeszcze nauczycielka - Niemka. Niemal od dzieciństwa pasjonowałem się czytaniem - jednak nie bajek i książek dla młodzieży, ale dzieł zawartych w powyżej wspomnianym księgozbiorze senatora Eliaszewicza.<br> Ze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego