Typ tekstu: Prasa
Autor: Łotysz Stanisław
Tytuł: Brukowiec Ochlański
Miejsce wydania: Ochla
Rok: 2003
ulica od kościoła w górę nazywała się Górna" gromkim głosem oznajmia Wójt. "Ale to była zawsze Kościelna!!!" - To głos z sali. Wójt na to: "Nasza propozycja to Górna, kto jest za?" Zgłosiły się trzy osoby. "Dziękuję". No i została Górna, co akurat nas cieszy, gdyż tu właśnie zagnieździła się Redakcja Brukowca.
W podobny sposób przebiegały "głosowania" nad innymi propozycjami. Choć nie wszystkie nazwy podobały się zebranym czasem zmieniano nazwy tradycyjne już funkcjonujące, czasem nowa nazwa nijak nie przystawała do charakteru ulicy. I tak jakoś przeszły: Stroma ("Powinna być Błotna!"), Grzybowa ("Gdzie ty tam grzyby masz?") itd.
Kiedy szanowni prelegenci doszli do
ulica od kościoła w górę nazywała się Górna" gromkim głosem oznajmia Wójt. "Ale to była zawsze Kościelna!!!" - To głos z sali. Wójt na to: "Nasza propozycja to Górna, kto jest za?" Zgłosiły się trzy osoby. "Dziękuję". No i została Górna, co akurat nas cieszy, gdyż tu właśnie zagnieździła się Redakcja Brukowca.<br>W podobny sposób przebiegały "głosowania" nad innymi propozycjami. Choć nie wszystkie nazwy podobały się zebranym czasem zmieniano nazwy tradycyjne już funkcjonujące, czasem nowa nazwa nijak nie przystawała do charakteru ulicy. I tak jakoś przeszły: Stroma ("Powinna być Błotna!"), Grzybowa ("Gdzie ty tam grzyby masz?") itd.<br>Kiedy szanowni prelegenci doszli do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!