Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 1978
Rok powstania: 2005
zespół redakcji uznał za szczególnie godne uwagi zjawiska ideowe, artystyczne, intelektualne przyznano dziełom
- Zmarł w wieku 71 lat poeta i zasłużony tłumacz Roman Kołoniecki.
NA ŚWIECIE
- W USA przebywała delegacja Rady Najwyższej ZSRR z Borysem Ponomariowem, którego przyjął Jimmy Carter.
- W Genewie wznowione zostały rozmowy między ZSRR, USA i Wielką Brytanią mające na celu opracowanie porozumienia o całkowitym i powszechnym zakazie prób z bronią jądrową.
- Szwecja wyraziła gotowość stworzenia i finansowania centrum danych sejsmologicznych dla kontroli prób przeprowadzanych na świecie z bronią nuklearną.
- Po przerwaniu rozmów egipsko-izraelskich prezydent Sadat zapowiedział wizytę w USA oraz w stolicach kilku krajów zachodnioeuropejskich.
- Stosunki
zespół redakcji uznał za szczególnie godne uwagi zjawiska ideowe, artystyczne, intelektualne przyznano dziełom <br>- Zmarł w wieku 71 lat poeta i zasłużony tłumacz Roman Kołoniecki. <br>&lt;hi rend="bold"&gt;NA ŚWIECIE&lt;/&gt;<br>- W USA przebywała delegacja Rady Najwyższej ZSRR z Borysem Ponomariowem, którego przyjął Jimmy Carter. <br>- W Genewie wznowione zostały rozmowy między ZSRR, USA i Wielką Brytanią mające na celu opracowanie porozumienia o całkowitym i powszechnym zakazie prób z bronią jądrową. <br>- Szwecja wyraziła gotowość stworzenia i finansowania centrum danych sejsmologicznych dla kontroli prób przeprowadzanych na świecie z bronią nuklearną. <br>- Po przerwaniu rozmów egipsko-izraelskich prezydent Sadat zapowiedział wizytę w USA oraz w stolicach kilku krajów zachodnioeuropejskich. <br>- Stosunki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego