Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
akcji zarekwirowano dokumenty, które mogą naprowadzić na jego ślad. Znaleziono też broń i amunicję. Radovan Karadżić i współpracujący z nim dowódca wojskowy Ratko Mladić od 8 lat są nieuchwytni. Obaj są odpowiedzialni m.in. za zamordowanie ponad 7 tys. muzułmańskich mężczyzn w 1995 roku w Srebrenicy.
(PAP, Reuters, AFP)


Wielka Brytania
Harold Shipman zabił ponad 200 pacjentów
Samobójstwo "Doktora Śmierć"

Harold Shipman, brytyjski lekarz znany pod przydomkiem Doktor Śmierć, powiesił się wczoraj w swej celi w więzieniu Wakefield. Shipman odbywał tam karę dożywotniego więzienia za mordowanie pacjentów.
Udowodniono mu 15 zabójstw, ale wszystko wskazuje na to, że miał na sumieniu życie
akcji zarekwirowano dokumenty, które mogą naprowadzić na jego ślad. Znaleziono też broń i amunicję. &lt;name type="person"&gt;Radovan Karadżić&lt;/&gt; i współpracujący z nim dowódca wojskowy &lt;name type="person"&gt;Ratko Mladić&lt;/&gt; od 8 lat są nieuchwytni. Obaj są odpowiedzialni m.in. za zamordowanie ponad 7 tys. muzułmańskich mężczyzn w 1995 roku w &lt;name type="place"&gt;Srebrenicy&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;(PAP, Reuters, AFP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Wielka Brytania&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Harold Shipman&lt;/&gt; zabił ponad 200 pacjentów&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Samobójstwo &lt;name type="person"&gt;"Doktora Śmierć"&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Harold Shipman&lt;/&gt;, brytyjski lekarz znany pod przydomkiem &lt;name type="person"&gt;Doktor Śmierć&lt;/&gt;, powiesił się wczoraj w swej celi w więzieniu &lt;name type="place"&gt;Wakefield&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Shipman&lt;/&gt; odbywał tam karę dożywotniego więzienia za mordowanie pacjentów.&lt;/&gt;<br>Udowodniono mu 15 zabójstw, ale wszystko wskazuje na to, że miał na sumieniu życie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego