Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jednoznacznego stanowiska w sprawie Juppé. W sobotę padło wiele wypowiedzi, także ze strony opozycyjnej lewicy, wedle których niedopuszczalne jest, by wymiar sprawiedliwości decydował, kto się nadaje, a kto nie do reprezentowania narodu. W uzasadnieniu decyzji sąd z Nanterre stwierdził bowiem, że Alain Juppé - jako reprezentant narodu - zawiódł jego zaufanie.


Wielka Brytania
Sędzia Hutton nie sprawdził prawa prasowego
BBC kontratakuje

Niektóre konkluzje raportu Huttona są sprzeczne z prawem prasowym - uważa BBC. Szefowie korporacji opublikowali też wczoraj materiały, z których wynika, że rząd prowadził z BBC radiowo-telewizyjną nieustającą wojnę o sposób relacjonowania konfliktu irackiego.
BBC przypuściło w niedzielę kontratak przeciwko oskarżeniom zawartym
jednoznacznego stanowiska w sprawie &lt;name type="person"&gt;Juppé&lt;/&gt;. W sobotę padło wiele wypowiedzi, także ze strony opozycyjnej lewicy, wedle których niedopuszczalne jest, by wymiar sprawiedliwości decydował, kto się nadaje, a kto nie do reprezentowania narodu. W uzasadnieniu decyzji sąd z &lt;name type="place"&gt;Nanterre&lt;/&gt; stwierdził bowiem, że &lt;name type="person"&gt;Alain Juppé&lt;/&gt; - jako reprezentant narodu - zawiódł jego zaufanie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Wielka Brytania&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Sędzia &lt;name type="person"&gt;Hutton&lt;/&gt; nie sprawdził prawa prasowego&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="org"&gt;BBC&lt;/&gt; kontratakuje&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Niektóre konkluzje raportu &lt;name type="person"&gt;Huttona&lt;/&gt; są sprzeczne z prawem prasowym - uważa &lt;name type="org"&gt;BBC&lt;/&gt;. Szefowie korporacji opublikowali też wczoraj materiały, z których wynika, że rząd prowadził z &lt;name type="org"&gt;BBC&lt;/&gt; radiowo-telewizyjną nieustającą wojnę o sposób relacjonowania konfliktu irackiego.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="org"&gt;BBC&lt;/&gt; przypuściło w niedzielę kontratak przeciwko oskarżeniom zawartym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!