Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.18
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
David Blunkett, minister spraw wewnętrznych, podkreśla, że otwarcie rynku pracy było konsultowane z federacją przedsiębiorców (CBI), najpotężniejszą organizacją pracodawców na Wyspach. Według CBI kraj potrzebuje niewykwalifikowanej siły roboczej, zarówno w Anglii, jak i w Szkocji. Z drugiej strony Brytyjczycy boją się zwiększonych wydatków socjalnych związanych z większą liczbą pracujących. Wielka Brytania jest najpopularniejszym krajem docelowym dla imigrantów: w 2002 roku podanie o azyl polityczny w Zjednoczonym Królestwie złożyło 110 tys. 700 osób (o 30 tysięcy więcej niż w USA).


Portugalia
Sąd uniewinnił 17 osób ściganych za nielegalną aborcję
Precedens z AveiroSąd w Aveiro w północnej Portugalii uniewinnił wczoraj lekarza, jego
David Blunkett&lt;/&gt;, minister spraw wewnętrznych, podkreśla, że otwarcie rynku pracy było konsultowane z federacją przedsiębiorców (&lt;name type="org"&gt;CBI&lt;/&gt;), najpotężniejszą organizacją pracodawców na &lt;name type="place"&gt;Wyspach&lt;/&gt;. Według &lt;name type="org"&gt;CBI&lt;/&gt; kraj potrzebuje niewykwalifikowanej siły roboczej, zarówno w &lt;name type="place"&gt;Anglii&lt;/&gt;, jak i w &lt;name type="place"&gt;Szkocji&lt;/&gt;. Z drugiej strony Brytyjczycy boją się zwiększonych wydatków socjalnych związanych z większą liczbą pracujących. &lt;name type="place"&gt;Wielka Brytania&lt;/&gt; jest najpopularniejszym krajem docelowym dla imigrantów: w 2002 roku podanie o azyl polityczny w &lt;name type="place"&gt;Zjednoczonym Królestwie&lt;/&gt; złożyło 110 tys. 700 osób (o 30 tysięcy więcej niż w &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt;).&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Portugalia&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Sąd uniewinnił 17 osób ściganych za nielegalną aborcję&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Precedens z &lt;name type="place"&gt;Aveiro&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>Sąd w &lt;name type="place"&gt;Aveiro&lt;/&gt; w północnej &lt;name type="place"&gt;Portugalii&lt;/&gt; uniewinnił wczoraj lekarza, jego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!