Typ tekstu: Książka
Autor: Fiedler Arkady
Tytuł: Dywizjon 303
Rok: 1942
Uxbridge. Utartym zwyczajem chciał zapalić swe legendarne cygaro, ale taktownie go poproszono, by nie palił w centrali operacyjnej. Więc tylko trzymał w ustach swe nie zapalone cygaro, gdy wkrótce napięcie walki doszło do szczytu. Premier opuścił Uxbridge dopiero około czwartej po południu, gdy obrona tego dnia, najważniejszego dnia "Bitwy o Brytanię", zadała wyraźną, druzgocącą klęskę niemieckiej Luftwaffe.

Churchill był zadowolony i uśmiechnięty i dziękował lotnikom: brytyjscy myśliwcy oraz ich alianccy towarzysze spełnili swe zadanie.

Wielka stronica dziejów obróciła się na korzyść Brytyjczyków i na korzyść całej ludzkości.

Że na tej stronicy są wypisane rzetelnie polskie litery, i to bynajmniej nie na
Uxbridge. Utartym zwyczajem chciał zapalić swe legendarne cygaro, ale taktownie go poproszono, by nie palił w centrali operacyjnej. Więc tylko trzymał w ustach swe nie zapalone cygaro, gdy wkrótce napięcie walki doszło do szczytu. Premier opuścił Uxbridge dopiero około czwartej po południu, gdy obrona tego dnia, najważniejszego dnia "Bitwy o Brytanię", zadała wyraźną, druzgocącą klęskę niemieckiej Luftwaffe.<br><br>Churchill był zadowolony i uśmiechnięty i dziękował lotnikom: brytyjscy myśliwcy oraz ich alianccy towarzysze spełnili swe zadanie.<br><br>Wielka stronica dziejów obróciła się na korzyść Brytyjczyków i na korzyść całej ludzkości.<br><br>Że na tej stronicy są wypisane rzetelnie polskie litery, i to bynajmniej nie na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego