Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
starć jest śmierć 36-letniego Afrykanina, podejrzanego o handel narkotykami. W czwartek został on zastrzelony przez policjanta.
(PAP)Naloty na irackie bazy wywołały ostre reakcje

Według Władimira Putina niesprowokowane ataki na Irak nie sprzyjają uregulowaniu konfliktu wokół tego państwa.
Wcześniej MSZ Rosji oświadczyło, że seria ataków samolotów USA i W. Brytanii, dokonanych w piątek na Irak, "zaostrza i tak już wybuchową sytuację na Bliskim Wschodzie i w strefie Zatoki Perskiej".
Naloty potępiły także Chiny oraz kraje arabskie. Wstrzemięźliwie i raczej chłodno odniosła się do nich Francja.
Bagdad zagroził z kolei, że będzie prowadzić wojnę "w powietrzu, na lądzie oraz wodzie" ze
starć jest śmierć 36-letniego Afrykanina, podejrzanego o handel narkotykami. W czwartek został on zastrzelony przez policjanta.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Naloty na irackie bazy wywołały ostre reakcje&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Według Władimira Putina &lt;orig&gt;niesprowokowane&lt;/&gt; ataki na Irak nie sprzyjają uregulowaniu konfliktu wokół tego państwa.&lt;/&gt;<br>Wcześniej MSZ Rosji oświadczyło, że seria ataków samolotów USA i W. Brytanii, dokonanych w piątek na Irak, "zaostrza i tak już wybuchową sytuację na Bliskim Wschodzie i w strefie Zatoki Perskiej".<br>Naloty potępiły także Chiny oraz kraje arabskie. Wstrzemięźliwie i raczej chłodno odniosła się do nich Francja.<br>Bagdad zagroził z kolei, że będzie prowadzić wojnę "w powietrzu, na lądzie oraz wodzie" ze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego