Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Spraw Zagranicznych ogłosiło, że do jego przedstawicielstwa zgłosił się iracki fotograf utrzymujący, że widział Santoro martwego. Mężczyzna zeznał, że przedstawiciele "grupy terrorystycznej" pokazali mu ciało zabitego Europejczyka oraz należący do niego paszport. Według dokumentu mężczyzna miał urodzić się 10 stycznia 1952 roku w Neapolu i od lat mieszkać w Wielkiej Brytanii.
Minister spraw zagranicznych Gianfranco Fini podkreślił jednak, że iracki fotograf jest jedynym źródłem w sprawie rzekomej śmierci Santoro i w związku z tym nie można potwierdzić tego doniesienia. Poinformował jednak, że wszczęte zostało w tej sprawie intensywne śledztwo. Nadzorować je będzie specjalny sztab kryzysowy.
Minister potwierdził jednak, że Santoro od
Spraw Zagranicznych&lt;/&gt; ogłosiło, że do jego przedstawicielstwa zgłosił się iracki fotograf utrzymujący, że widział &lt;name type="person"&gt;Santoro&lt;/&gt; martwego. Mężczyzna zeznał, że przedstawiciele "grupy terrorystycznej" pokazali mu ciało zabitego Europejczyka oraz należący do niego paszport. Według dokumentu mężczyzna miał urodzić się 10 stycznia 1952 roku w &lt;name type="place"&gt;Neapolu&lt;/&gt; i od lat mieszkać w &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt;.<br>Minister spraw zagranicznych &lt;name type="person"&gt;Gianfranco Fini&lt;/&gt; podkreślił jednak, że iracki fotograf jest jedynym źródłem w sprawie rzekomej śmierci &lt;name type="person"&gt;Santoro&lt;/&gt; i w związku z tym nie można potwierdzić tego doniesienia. Poinformował jednak, że wszczęte zostało w tej sprawie intensywne śledztwo. Nadzorować je będzie specjalny sztab kryzysowy.<br>Minister potwierdził jednak, że &lt;name type="person"&gt;Santoro&lt;/&gt; od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego