Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 9/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
wprowadzonych do kin. Ma ich 100, podczas gdy "Pan Tadeusz" - 98, a "Ogniem i mieczem" - 95.
Ekranizacja powieści Stefana Żeromskiego kosztowała 5 mln USD. Na "Pana Tadeusza" wydano 3 mln USD, na "Ogniem i mieczem" zaś 8,5 mln USD.
(PAP)


Zamieszanie wokół prochów baleriny

BALET Ambasador Rosji w Wielkiej Brytanii Grigorij Karasin zaproponował odłożenie sprowadzenia prochów słynnej rosyjskiej tancerki Anny Pawłowej z Londynu do Rosji w związku z kontrowersjami, jakie wywołała sprawa.
Według niego pomysł przeniesienia szczątków primabaleriny od początku spotykał się ze sprzeciwem niektórych rosyjskich działaczy kultury i krewnych Pawłowej. Ceremonia zaplanowana jest na 13 i 14 bm.
(PAP
wprowadzonych do kin. Ma ich 100, podczas gdy "Pan Tadeusz" - 98, a "Ogniem i mieczem" - 95.<br>Ekranizacja powieści Stefana Żeromskiego kosztowała 5 mln USD. Na "Pana Tadeusza" wydano 3 mln USD, na "Ogniem i mieczem" zaś 8,5 mln USD.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Zamieszanie wokół prochów baleriny&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;BALET&lt;/&gt; Ambasador Rosji w Wielkiej Brytanii Grigorij Karasin zaproponował odłożenie sprowadzenia prochów słynnej rosyjskiej tancerki Anny Pawłowej z Londynu do Rosji w związku z kontrowersjami, jakie wywołała sprawa. <br>Według niego pomysł przeniesienia szczątków primabaleriny od początku spotykał się ze sprzeciwem niektórych rosyjskich działaczy kultury i krewnych Pawłowej. Ceremonia zaplanowana jest na 13 i 14 bm.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego