Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Polskiego, jednej z największych organizacji polonijnych w Londynie. - Teraz tak wielu ludzi wraca, że trudno kupić bilet powrotny.
Podobne wrażenia mają w brytyjskiej ambasadzie w Warszawie. Właśnie wydano w niej broszurę z informacjami o zasadach otrzymywania pracy na Wyspach. Zostanie rozesłana do wszystkich powiatowych urzędów pracy w kraju.
W Wielkiej Brytanii Polacy mogą liczyć na pracę na budowach, przy pilnowaniu dzieci, obsłudze hoteli, barów i restauracji. Zarobki to około 600 - 700 funtów. Tymczasem za sam wynajem pokoju na przedmieściach Londynu trzeba zapłacić 350 - 400 funtów, a jednorazowy bilet do metra to dwa funty. Dlatego wielu Polaków woli pracować na czarno.
Jeszcze
Polskiego&lt;/&gt;, jednej z największych organizacji polonijnych w &lt;name type="place"&gt;Londynie&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Teraz tak wielu ludzi wraca, że trudno kupić bilet powrotny.&lt;/&gt;<br>Podobne wrażenia mają w brytyjskiej ambasadzie w &lt;name type="place"&gt;Warszawie&lt;/&gt;. Właśnie wydano w niej broszurę z informacjami o zasadach otrzymywania pracy na &lt;name type="place"&gt;Wyspach&lt;/&gt;. Zostanie rozesłana do wszystkich powiatowych urzędów pracy w kraju.<br>W &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt; Polacy mogą liczyć na pracę na budowach, przy pilnowaniu dzieci, obsłudze hoteli, barów i restauracji. Zarobki to około 600 - 700 funtów. Tymczasem za sam wynajem pokoju na przedmieściach &lt;name type="place"&gt;Londynu&lt;/&gt; trzeba zapłacić 350 - 400 funtów, a jednorazowy bilet do metra to dwa funty. Dlatego wielu Polaków woli pracować na czarno.<br>Jeszcze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego