Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motomagazyn
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1996
niższą cenę cieszył się trzy razy większym powodzeniem.
Wielki Kryzys spowodował upadek wielu konkurencyjnych firm - w 1937 roku sprzedano zaledwie 10 tysięcy samochodów najwyższej klasy. Packard zachował miano wykwintnej marki i doskonale radził sobie finansowo. Oprócz Cadillaców i Packardów na rynku pozostał tylko Lincoln z Ford Motor Company.
Ostatni model Cadillaca V-16, z silnikiem bocznozaworowym (tańszym w produkcji), przedstawiono pod koniec lat 30. Nie cieszył się jednak popularnością - w latach 1938-40 sprzedano zaledwie 508 takich aut.
Robert Przybylski

BLIŹNIAKI KOLOROWE
Dwa Freightlinery FL 120 nie różniłyby się od innych śmieciarek używanych na całym świecie, gdyby nie malowidła, którymi ozdobiono
niższą cenę cieszył się trzy razy większym powodzeniem.<br>Wielki Kryzys spowodował upadek wielu konkurencyjnych firm - w 1937 roku sprzedano zaledwie 10 tysięcy samochodów najwyższej klasy. Packard zachował miano wykwintnej marki i doskonale radził sobie finansowo. Oprócz Cadillaców i Packardów na rynku pozostał tylko Lincoln z Ford Motor Company.<br>Ostatni model Cadillaca V-16, z silnikiem bocznozaworowym (tańszym w produkcji), przedstawiono pod koniec lat 30. Nie cieszył się jednak popularnością - w latach 1938-40 sprzedano zaledwie 508 takich aut.<br>&lt;au&gt;Robert Przybylski&lt;/au&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;BLIŹNIAKI KOLOROWE&lt;/tit&gt;<br>Dwa Freightlinery FL 120 nie różniłyby się od innych śmieciarek używanych na całym świecie, gdyby nie malowidła, którymi ozdobiono
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!