Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.17
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sąd polecił uwolnić w piątek pracownika agencji charytatywnej, kapitana i pierwszego oficera statku "Cap Anamur", na którego pokładzie na Sycylię dostało się 37 nielegalnych uchodźców z Afryki. Z prośbą o wypuszczenie marynarzy z aresztu wystąpił niemiecki rząd.
Kapitan Stefan Schmidt, pierwszy oficer Władimir Daszkiewicz i Elias Bierdel - szef humanitarnej organizacji Cap Anamur, której nazwę nadano również statkowi, byli oskarżeni o wspomaganie nielegalnej imigracji do Włoch, za co groziła im kara do dwóch lat więzienia. Aresztowano ich w poniedziałek po zawinięciu do Porto Empedocle na Sycylii.
Przerzuceni do Włoch Afrykańczycy pochodzą z Ghany, Nigerii i Nigru. Zostali zabrani na pokład niemieckiego statku
sąd polecił uwolnić w piątek pracownika agencji charytatywnej, kapitana i pierwszego oficera statku "Cap Anamur", na którego pokładzie na &lt;name type="place"&gt;Sycylię&lt;/&gt; dostało się 37 nielegalnych uchodźców z &lt;name type="place"&gt;Afryki&lt;/&gt;. Z prośbą o wypuszczenie marynarzy z aresztu wystąpił niemiecki rząd.&lt;/&gt;<br>Kapitan &lt;name type="person"&gt;Stefan Schmidt&lt;/&gt;, pierwszy oficer &lt;name type="person"&gt;Władimir Daszkiewicz&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Elias Bierdel&lt;/&gt; - szef humanitarnej organizacji &lt;name type="org"&gt;Cap Anamur&lt;/&gt;, której nazwę nadano również statkowi, byli oskarżeni o wspomaganie nielegalnej imigracji do &lt;name type="place"&gt;Włoch&lt;/&gt;, za co groziła im kara do dwóch lat więzienia. Aresztowano ich w poniedziałek po zawinięciu do &lt;name type="place"&gt;Porto Empedocle&lt;/&gt; na &lt;name type="place"&gt;Sycylii&lt;/&gt;.<br>Przerzuceni do &lt;name type="place"&gt;Włoch&lt;/&gt; Afrykańczycy pochodzą z &lt;name type="place"&gt;Ghany&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Nigerii&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Nigru&lt;/&gt;. Zostali zabrani na pokład niemieckiego statku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!