Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 4
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wielu dyscyplin sportowych w Polsce. Ci ludzie, którzy współdecydowali o bojkocie olimpiady w Los Angeles, dziś ustawiają się w ogonku po odznaczenia i apanaże. Wiedzą, że takich jak oni, popiera prezydent Kwaśniewski, szafujący medalami. Znamienne, że na sali nie było prezesa Dębskiego, który usiłuje oczyścić przysłowiową stajnię Augiasza w PZPN. Ciekaw jestem, jak ten problem widzi nasz burmistrz, powołujący się na prawicową proweniencję. Oczywiście, sport powinien być apolityczny, ale - jak na razie - zawładnięty jest jeszcze w dużej mierze przez ludzi lewicy post-PZPR-owskiej.
Wróćmy jednak ze świata pompatycznych idei i marzeń na nasze zakopiańskie podwórko, zaniedbane i znów w styczniu
wielu dyscyplin sportowych w Polsce. Ci ludzie, którzy współdecydowali o bojkocie olimpiady w Los Angeles, dziś ustawiają się w ogonku po odznaczenia i apanaże. Wiedzą, że takich jak oni, popiera prezydent Kwaśniewski, szafujący medalami. Znamienne, że na sali nie było prezesa Dębskiego, który usiłuje oczyścić przysłowiową stajnię Augiasza w PZPN. Ciekaw jestem, jak ten problem widzi nasz burmistrz, powołujący się na prawicową proweniencję. Oczywiście, sport powinien być apolityczny, ale - jak na razie - zawładnięty jest jeszcze w dużej mierze przez ludzi lewicy post-PZPR-owskiej.<br>Wróćmy jednak ze świata pompatycznych idei i marzeń na nasze zakopiańskie podwórko, zaniedbane i znów w styczniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!