Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 4
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wielu dyscyplin sportowych w Polsce. Ci ludzie, którzy współdecydowali o bojkocie olimpiady w Los Angeles, dziś ustawiają się w ogonku po odznaczenia i apanaże. Wiedzą, że takich jak oni, popiera prezydent Kwaśniewski, szafujący medalami. Znamienne, że na sali nie było prezesa Dębskiego, który usiłuje oczyścić przysłowiową stajnię Augiasza w PZPN. Ciekaw jestem, jak ten problem widzi nasz burmistrz, powołujący się na prawicową proweniencję. Oczywiście, sport powinien być apolityczny, ale - jak na razie - zawładnięty jest jeszcze w dużej mierze przez ludzi lewicy post-PZPR-owskiej.
Wróćmy jednak ze świata pompatycznych idei i marzeń na nasze zakopiańskie podwórko, zaniedbane i znów w styczniu
wielu dyscyplin sportowych w Polsce. Ci ludzie, którzy współdecydowali o bojkocie olimpiady w Los Angeles, dziś ustawiają się w ogonku po odznaczenia i apanaże. Wiedzą, że takich jak oni, popiera prezydent Kwaśniewski, szafujący medalami. Znamienne, że na sali nie było prezesa Dębskiego, który usiłuje oczyścić przysłowiową stajnię Augiasza w PZPN. Ciekaw jestem, jak ten problem widzi nasz burmistrz, powołujący się na prawicową proweniencję. Oczywiście, sport powinien być apolityczny, ale - jak na razie - zawładnięty jest jeszcze w dużej mierze przez ludzi lewicy post-PZPR-owskiej.<br>Wróćmy jednak ze świata pompatycznych idei i marzeń na nasze zakopiańskie podwórko, zaniedbane i znów w styczniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!