Typ tekstu: Książka
Autor: Nienacki Zbigniew
Tytuł: Księga strachów
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1967
szkoły, była najlepszą pływaczką wśród juniorek. Nie wyszła do tej pory za mąż, bo mówi, że nie ma zamiaru gotować mężowi obiadów, prać mu skarpetek słuchać męskiego zrzędzenia. Twierdzi, że wy idzie za mąż tylko za prawdziwego mężczyznę, a o takich podobno jest trudno.
"To jakaś Horpyna " - pomyślałem z obawą.
- Ciekawa jestem, kto byłby silniejszy: pan czy ona? Bo ona bardzo lubi się siłować na ręce...
-- Ale ja tego nie lubię -` powiedziałem z kwaśną miną.
-- A w ogóle to ona jest bardzo fajna. Pracuje w Warszawie jako urzędniczka, ale ja uważam, że ona powinna być kasjerką. Żaden bandyta nie mieliłby się
szkoły, była najlepszą pływaczką wśród juniorek. Nie wyszła do tej pory za mąż, bo mówi, że nie ma zamiaru gotować mężowi obiadów, prać mu skarpetek słuchać męskiego zrzędzenia. Twierdzi, że wy idzie za mąż tylko za prawdziwego mężczyznę, a o takich podobno jest trudno.<br>"To jakaś Horpyna " - pomyślałem z obawą.<br>- Ciekawa jestem, kto byłby silniejszy: pan czy ona? Bo ona bardzo lubi się siłować na ręce...<br>-- Ale ja tego nie lubię -` powiedziałem z kwaśną miną.<br>-- A w ogóle to ona jest bardzo fajna. Pracuje w Warszawie jako urzędniczka, ale ja uważam, że ona powinna być kasjerką. Żaden bandyta nie mieliłby się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!