Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
nazwie sit skucina, która pod jesień przybiera charakterystyczną, czerwono-brązową barwę. W przypominających kolorowe łąki partiach szczytowych i podszczytowych dojrzeć można piękne pełniki, nazywane górskimi różami, tojady, skalnice, w kilku miejscach rośnie rzadka już goryczka przeźroczysta.
Powrót tą samą drogą, albo:
* Do Doliny Kościeliskiej przez pozostałe Czerwone Wierchy - Krzesanicę i Ciemniak, a następnie Twardy Upłaz, znaki czerwone, 3 godziny.
* Do Doliny Kościeliskiej przez Krzesanicę i Ciemniak, a następnie Dolinę Tomanową, znaki czerwone i zielone, 3,5 godz.
* Na Gronik przez Wielką Turnię i Dolinę Małej Łąki, znaki niebieskie, 2,5 godz.

24. Świnica

Najłatwiejsze i najpopularniejsze dojście na ten najwyższy ze
nazwie sit skucina, która pod jesień przybiera charakterystyczną, czerwono-brązową barwę. W przypominających kolorowe łąki partiach szczytowych i podszczytowych dojrzeć można piękne pełniki, nazywane górskimi różami, tojady, skalnice, w kilku miejscach rośnie rzadka już goryczka przeźroczysta.<br> Powrót tą samą drogą, albo:<br> * Do Doliny Kościeliskiej przez pozostałe Czerwone Wierchy - Krzesanicę i Ciemniak, a następnie Twardy Upłaz, znaki czerwone, 3 godziny.<br> * Do Doliny Kościeliskiej przez Krzesanicę i Ciemniak, a następnie Dolinę Tomanową, znaki czerwone i zielone, 3,5 godz.<br> * Na Gronik przez Wielką Turnię i Dolinę Małej Łąki, znaki niebieskie, 2,5 godz. <br><br>&lt;tit&gt;24. Świnica&lt;/&gt;<br><br> Najłatwiejsze i najpopularniejsze dojście na ten najwyższy ze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego