Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
czcze spekulacje niegodne poważnych badaczy.
Taki właśnie pogląd musiał podzielać Krajowy Urząd do spraw Egzaminów Naukowych, skoro, jak skarży się Demandt, nie chciał uznać świadectw zaliczenia wystawionych uczestnikom seminarium, na którym powstawała jego książka. Napisał ją historyk zajmujący się dziejami antyku, stąd znaczna część przykładów pochodzi właśnie z tej epoki. Co by było na przykład, gdyby w roku 490 p.n.e. Grecy ponieśli klęskę pod Maratonem, Aleksander Wielki nie zmarł w roku 323 p.n.e., a Hannibal, odniósłszy zwycięstwo pod Kannami (216 p.n.e.), pomaszerował na Rzym.
Osobiście, co muszę od razu wyznać, jestem całkowicie po stronie Demandta, czyniąc
czcze spekulacje niegodne poważnych badaczy.<br>Taki właśnie pogląd musiał podzielać Krajowy Urząd do spraw Egzaminów Naukowych, skoro, jak skarży się Demandt, nie chciał uznać świadectw zaliczenia wystawionych uczestnikom seminarium, &lt;page nr=107&gt; na którym powstawała jego książka. Napisał ją historyk zajmujący się dziejami antyku, stąd znaczna część przykładów pochodzi właśnie z tej epoki. Co by było na przykład, gdyby w roku 490 p.n.e. Grecy ponieśli klęskę pod Maratonem, Aleksander Wielki nie zmarł w roku 323 p.n.e., a Hannibal, odniósłszy zwycięstwo pod Kannami (216 p.n.e.), pomaszerował na Rzym.<br>Osobiście, co muszę od razu wyznać, jestem całkowicie po stronie Demandta, czyniąc
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!