Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Wtedy, jego zdaniem, znaleźli się w nim ludzie, nastawieni na robienie kariery, na zwykłe wzbogacanie się. - To oni tworzyli rozmaite spółdzielnie i usadowili się wśród nas. Powstał w społeczeństwie obraz pazernej partii władzy, partii pasożyta - ubolewał szef SLD.
- Jeszcze niektórzy tu na sali przedkładają inne wartości nad lewicowe idee - mówił. Co było o tyle symptomatyczne, że tego dnia atakowany był przez dziennikarzy pytaniami o sprawę zarzutów wobec obecnego na konwencji byłego barona SLD w Łódzkiem Andrzeja Pęczaka. "Gazeta Wyborcza" pisała, że brał on z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pieniądze na kampanię wyborczą.
Marek Dyduch apelował: - Przeprośmy naród i poprośmy jeszcze raz o
Wtedy, jego zdaniem, znaleźli się w nim ludzie, nastawieni na robienie kariery, na zwykłe wzbogacanie się. &lt;q&gt;- To oni tworzyli rozmaite spółdzielnie i usadowili się wśród nas. Powstał w społeczeństwie obraz pazernej partii władzy, partii pasożyta&lt;/&gt; - ubolewał szef &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Jeszcze niektórzy tu na sali przedkładają inne wartości nad lewicowe idee&lt;/&gt; - mówił. Co było o tyle symptomatyczne, że tego dnia atakowany był przez dziennikarzy pytaniami o sprawę zarzutów wobec obecnego na konwencji byłego barona &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Łódzkiem&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Andrzeja Pęczaka&lt;/&gt;. &lt;name type="tit"&gt;"Gazeta Wyborcza"&lt;/&gt; pisała, że brał on z &lt;name type="org"&gt;Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska&lt;/&gt; pieniądze na kampanię wyborczą.<br>&lt;name type="person"&gt;Marek Dyduch&lt;/&gt; apelował: &lt;q&gt;- Przeprośmy naród i poprośmy jeszcze raz o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego