Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wyłonią tylko 150 deputowanych. Sąd Najwyższy unieważnił bowiem tylko głosowanie na listy partyjne.
Wcześniej, bo 25 stycznia, na fotelu prezydenckim oficjalnie zasiądzie Micheil Saakaszwili. W piątek ogłosił, że zamierza sprzedać państwowe rezydencje i mieszkać oraz pracować w skromnym dwupiętrowym budynku. - Sprzedamy wszystkie dacze ministrów. Żaden minister nie będzie miał daczy. Daczy nie będzie miał prezydent Gruzji - oświadczył.
Jednocześnie nowe władze kraju oficjalnie zwróciły się do Szwajcarii z prośbą o zamrożenie wszystkich kont należących do bliskich współpracowników Szewardnadzego.
k.z., pap, ap


USA
Najpierw baza na Księżycu, potem lot załogowy na Marsa
Kosmiczna inicjatywa Busha

W najbliższą środę prezydent George W. Bush
wyłonią tylko 150 deputowanych. &lt;name type="org"&gt;Sąd Najwyższy&lt;/&gt; unieważnił bowiem tylko głosowanie na listy partyjne.<br>Wcześniej, bo 25 stycznia, na fotelu prezydenckim oficjalnie zasiądzie &lt;name type="person"&gt;Micheil Saakaszwili&lt;/&gt;. W piątek ogłosił, że zamierza sprzedać państwowe rezydencje i mieszkać oraz pracować w skromnym dwupiętrowym budynku. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Sprzedamy wszystkie dacze ministrów. Żaden minister nie będzie miał daczy. Daczy nie będzie miał prezydent Gruzji&lt;/&gt;&lt;/&gt; - oświadczył.<br>Jednocześnie nowe władze kraju oficjalnie zwróciły się do &lt;name type="place"&gt;Szwajcarii&lt;/&gt; z prośbą o zamrożenie wszystkich kont należących do bliskich współpracowników &lt;name type="person"&gt;Szewardnadzego&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;k.z., pap, ap&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Najpierw baza na Księżycu, potem lot załogowy na Marsa&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kosmiczna inicjatywa &lt;name type="person"&gt;Busha&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;W najbliższą środę prezydent &lt;name type="person"&gt;George W. Bush
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego