Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
w okresie od 1.02.1935 r. do 1.03.1936 r.
Potwierdzeniem wysokiej jakości lornety wz. P]31 był protokół z jej badań przeprowadzonych we wrześniu 1937 r. na zlecenie Departamentu Uzbrojenia w 1 Pułku Artylerii Ciężkiej w Modlinie, w trakcie których wszystkie badane parametry lornety uzyskały ocenę pozytywną.

Dalmierz stereoskopowy 1,5 m wz. K 3

Dalmierze optyczne należały do grupy najbardziej skomplikowanych przyrządów mechaniczno-optycznych produkowanych w okresie międzywojennym. Uruchomienie produkcji w PZO tego typu dalmierza (fot. 4.16) poprzedziły dwa etapy prac wstępnych:




- pierwszy etap obejmował naprawy dalmierzy firm zagranicznych (rozdz. IV, pkt 3), w trakcie którego
w okresie od 1.02.1935 r. do 1.03.1936 r.<br>Potwierdzeniem wysokiej jakości lornety wz. P]31 był protokół z jej badań przeprowadzonych we wrześniu 1937 r. na zlecenie Departamentu Uzbrojenia w 1 Pułku Artylerii Ciężkiej w Modlinie, w trakcie których wszystkie badane parametry lornety uzyskały ocenę pozytywną.<br><br>&lt;tit&gt;Dalmierz stereoskopowy 1,5 m wz. K 3&lt;/&gt;<br><br> Dalmierze optyczne należały do grupy najbardziej skomplikowanych przyrządów mechaniczno-optycznych produkowanych w okresie międzywojennym. Uruchomienie produkcji w PZO tego typu dalmierza (fot. 4.16) poprzedziły dwa etapy prac wstępnych:<br><br><br>&lt;gap&gt;<br><br> - pierwszy etap obejmował naprawy dalmierzy firm zagranicznych (rozdz. IV, pkt 3), w trakcie którego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego