Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
niej na nowo cenne skarby i przywracając w ten sposób dawną jej świetność. Ale chłopów i pasterzy judzkich niełatwo było zwabić do stolicy, na co dzień zachowali oni święte miejsca na wzgórzach i gajach, gdzie składali ofiary Jahwe.
Asa odparł zwycięsko najazd południowych plemion beduińskich i ponowił sojusz z królem Damaszku, by wziąć w dwa ognie Izrael. Gdy prorok Hanani wytknął mu odważnie ów sojusz niebezpieczny dla religii Mojżesza, kazał go wtrącić do lochu więziennego. Pod koniec życia zrozumiał jednak, jak groźna może stać się rosnąca potęga Aramu dla plemion hebrajskich, i dążył do poprawy stosunków z Izraelem.
Syn jego Joszafat
niej na nowo cenne skarby i przywracając w ten sposób dawną jej świetność. Ale chłopów i pasterzy judzkich niełatwo było zwabić do stolicy, na co dzień zachowali oni święte miejsca na wzgórzach i gajach, gdzie składali ofiary Jahwe.<br>Asa odparł zwycięsko najazd południowych plemion beduińskich i ponowił sojusz z królem Damaszku, by wziąć w dwa ognie Izrael. Gdy prorok Hanani wytknął mu odważnie ów sojusz niebezpieczny dla religii Mojżesza, kazał go wtrącić do lochu więziennego. Pod koniec życia zrozumiał jednak, jak groźna może stać się rosnąca potęga Aramu dla plemion hebrajskich, i dążył do poprawy stosunków z Izraelem.<br>Syn jego Joszafat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego