Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
jako niewolnicę Naamanowi. Branka izraelska zlitowała się nad swoim panem i wyjawiła mu, że w Samarii mieszka wielki prorok, który może go uleczyć.
Uradowany Naaman prosił swego władcę, by pozwolił mu udać się do Samarii i by dał mu list polecający do króla izraelskiego. "Gdy otrzymasz ten list - pisał monarcha Damaszku - wiedz, iżem posłał do ciebie Naamana, sługę mego, abyś go uzdrowił od trądu jego''.
Król izraelski rozdarł szaty i krzyknął:
- Czym to ja jest Bóg, żebym mógł zabić i ożywić, iż ten posłał do mnie, abym uzdrowił człowieka od trądu?
Podejrzewał, że chytry władca Damaszku szuka po prostu pozoru, by
jako niewolnicę Naamanowi. Branka izraelska zlitowała się nad swoim panem i wyjawiła mu, że w Samarii mieszka wielki prorok, który może go uleczyć.<br>Uradowany Naaman prosił swego władcę, by pozwolił mu udać się do Samarii i by dał mu list polecający do króla izraelskiego. "Gdy otrzymasz ten list - pisał monarcha Damaszku - wiedz, iżem posłał do ciebie Naamana, sługę mego, abyś go uzdrowił od trądu jego''.<br>Król izraelski rozdarł szaty i krzyknął:<br>- Czym to ja jest Bóg, żebym mógł zabić i ożywić, iż ten posłał do mnie, abym uzdrowił człowieka od trądu?<br>Podejrzewał, że chytry władca Damaszku szuka po prostu pozoru, by
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego