Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
narzucić mu ponownie jarzma.
Niebawem król Damaszku Ben Hadad wtargnął do Izraela i stanął pod murami Samarii. Oblężenie było długotrwałe, toteż w stolicy srożył się taki głód, że matki zjadały własne dzieci. Na szczęście w obozie syryjskim rozniosła się plotka, że wojska hetyckie i egipskie idą oblężonym na odsiecz. Król Damaszku wycofał się w popłochu i Samaria niespodziewanie uniknęła straszliwej zagłady.
Po upływie pewnego czasu król Ben Hadad zachorował ciężko. Dowiedziawszy się, że do Damaszku zbliża się Elizeusz, posłał do niego swego dostojnika Hazaela z bogatymi darami i prosił go, by zechciał go leczyć.
Elizeusz wysłuchał Hazaela i rozpłakał się. Zapytany
narzucić mu ponownie jarzma.<br>Niebawem król Damaszku Ben Hadad wtargnął do Izraela i stanął pod murami Samarii. Oblężenie było długotrwałe, toteż w stolicy srożył się taki głód, że matki zjadały własne dzieci. Na szczęście w obozie syryjskim rozniosła się plotka, że wojska hetyckie i egipskie idą oblężonym na odsiecz. Król Damaszku wycofał się w popłochu i Samaria niespodziewanie uniknęła straszliwej zagłady.<br>Po upływie pewnego czasu król Ben Hadad zachorował ciężko. Dowiedziawszy się, że do Damaszku zbliża się Elizeusz, posłał do niego swego dostojnika Hazaela z bogatymi darami i prosił go, by zechciał go leczyć.<br>Elizeusz wysłuchał Hazaela i rozpłakał się. Zapytany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego