Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
Absolutnej amnezji została przytłumiona przez element gry literackiej. Fabuła powieści została tak zrelatywizowana, że wraz z jej meandrycznym rozwojem zaangażowanie czytelnika w losy bohaterki słabnie, a jej dramat nie nabiera wymiaru tragicznego, mimo iż rozgrywa się w dekoracjach antycznej tragedii.

V. "Panna z rybą", czyli przestrzeń między archetypem a stereotypem

Debiutancka powieść Tryzny budzi silne emocje krytyków; od entuzjastycznego zachwytu do lekceważenia - podobnie jak Weiser Dawidek przed kilku laty. Panna Nikt to powieść o dorastaniu prowincjonalnej panienki, kuszonej przez demony wielkiego świata. Dorastanie nie jest tu jedynie świadomością płci, ale dramatyczną walką o własną duszę.
Czternastoletnia dziewczynka spod Wałbrzycha znalazła się
Absolutnej amnezji została przytłumiona przez element gry literackiej. Fabuła powieści została tak zrelatywizowana, że wraz z jej meandrycznym rozwojem zaangażowanie czytelnika w losy bohaterki słabnie, a jej dramat nie nabiera wymiaru tragicznego, mimo iż rozgrywa się w dekoracjach antycznej tragedii.<br><br>&lt;tit&gt;V. "Panna z rybą", czyli przestrzeń między archetypem a stereotypem&lt;/&gt;<br><br> Debiutancka powieść Tryzny budzi silne emocje krytyków; od entuzjastycznego zachwytu do lekceważenia - podobnie jak Weiser Dawidek przed kilku laty. Panna Nikt to powieść o dorastaniu prowincjonalnej panienki, kuszonej przez demony wielkiego świata. Dorastanie nie jest tu jedynie świadomością płci, ale dramatyczną walką o własną duszę.<br> Czternastoletnia dziewczynka spod Wałbrzycha znalazła się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego