Typ tekstu: Książka
Autor: Rożek Michał
Tytuł: Symbolika i magia Krakowa
Rok: 2000
w nasze dzieje.
Nie można też zapomnieć o świeżo stworzonym podaniu wiążącym stary gotycki dom przy ulicy Krakowskiej 46 z Esterką, która rzekomo miała tutaj mieszkać. Jeszcze do niedawna tylko nazwa kawiarni przypominała ukochaną Kazimierza Wielkiego. Ta ostatnia legenda narodziła się w trakcie rewaloryzacji domu w latach osiemdziesiątych. Tak zwany Dom Esterki to nowy element w kulturze Krakowa. Wszak z legendą się nie polemizuje. Legendę się opowiada.
Tak mit Esterki nadal przypomina miłośnicę monarszą i niezwykłą życzliwość ostatniego Piasta wobec Żydów.

Symbolika Emausu
Wszystko bierze swój początek z relacji włoskiej, napisanej z końcem XVI stulecia. To wtedy został wysłany z Rzymu
w nasze dzieje. <br>Nie można też zapomnieć o świeżo stworzonym podaniu wiążącym stary gotycki dom przy ulicy Krakowskiej 46 z Esterką, która rzekomo miała tutaj mieszkać. Jeszcze do niedawna tylko nazwa kawiarni przypominała ukochaną Kazimierza Wielkiego. Ta ostatnia legenda narodziła się w trakcie rewaloryzacji domu w latach osiemdziesiątych. Tak zwany Dom Esterki to nowy element w kulturze Krakowa. Wszak z legendą się nie polemizuje. Legendę się opowiada. <br>Tak mit Esterki nadal przypomina miłośnicę monarszą i niezwykłą życzliwość ostatniego Piasta wobec Żydów. <br><br>&lt;tit&gt;Symbolika Emausu&lt;/&gt;<br>Wszystko bierze swój początek z relacji włoskiej, napisanej z końcem XVI stulecia. To wtedy został wysłany z Rzymu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!