Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Putina propozycje są w istocie sprzeczne z Konstytucją, gdyż naruszają gwarantowane przez ustawę zasadniczą aktywne prawo wyborcze. Jeśli mimo wszystko propozycje zostaną przyjęte, będzie to oznaczało, że Rosja zaczęła się staczać w stronę dyktatury".

Władimir Ryżkow, liberalny deputowany:

"Pomysł Putina, aby zmienić obowiązującą ordynację mieszaną na wyłącznie proporcjonalną, spowoduje, że Duma będzie się składać z marionetkowych partii politycznych i nie będzie miała żadnego autorytetu. W rezultacie, nowa inicjatywa Putina wzmacnia władzę Kremla, ale osłabia państwo jako takie.
Prezydent nie może takich rzeczy nie rozumieć."

OPRAC. . NA PODST. "ECHA MOSKWY" I GAZETY.RUSzwecja

Zagrożone zawaleniem miasto zostanie w całości przeniesione

Nowa
Putina propozycje są w istocie sprzeczne z Konstytucją, gdyż naruszają gwarantowane przez ustawę zasadniczą aktywne prawo wyborcze. Jeśli mimo wszystko propozycje zostaną przyjęte, będzie to oznaczało, że Rosja zaczęła się staczać w stronę dyktatury".&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit&gt;Władimir Ryżkow, liberalny deputowany:&lt;/&gt;<br><br>"Pomysł Putina, aby zmienić obowiązującą ordynację mieszaną na wyłącznie proporcjonalną, spowoduje, że Duma będzie się składać z marionetkowych partii politycznych i nie będzie miała żadnego autorytetu. W rezultacie, nowa inicjatywa Putina wzmacnia władzę Kremla, ale osłabia państwo jako takie.<br>Prezydent nie może takich rzeczy nie rozumieć."&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;OPRAC. &lt;gap&gt;. NA PODST. "ECHA MOSKWY" I GAZETY.RU&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Szwecja&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zagrożone zawaleniem miasto zostanie w całości przeniesione&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nowa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego