Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 25.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
się stało, że wszystko odbywało się przy pobłażliwości ze strony organów ochrony porządku.
Jednocześnie do gmachu w alei Szucha w Warszawie przybył rosyjski ambasador i wręczył ministrowi spraw zagranicznych Bronisławowi Geremkowi notę protestacyjną przeciwko naruszeniu eksterytorialności Konsulatu Generalnego Rosji w Poznaniu. Na najbliższym posiedzeniu zajmie się tą sprawą także rosyjska Duma.
Polskie MSZ wyraziło ubolewanie z powodu tego incydentu. - Mam nadzieję, że nie wpłynie ona na pogorszenie stosunków dwustronnych - oświadczył Paweł Dobrowolski, rzecznik resortu. Zapowiedział, że ministerstwo ustosunkuje się do zarzutów Rosjan po uzyskaniu pełnej informacji od policji. W czwartek rosyjskiego wicekonsula w Poznaniu przeprosiły też za incydent władze miasta.
Sprawę
się stało, że wszystko odbywało się przy pobłażliwości ze strony organów ochrony porządku. <br>Jednocześnie do gmachu w alei Szucha w Warszawie przybył rosyjski ambasador i wręczył ministrowi spraw zagranicznych Bronisławowi Geremkowi notę protestacyjną przeciwko naruszeniu eksterytorialności Konsulatu Generalnego Rosji w Poznaniu. Na najbliższym posiedzeniu zajmie się tą sprawą także rosyjska Duma.<br>Polskie MSZ wyraziło ubolewanie z powodu tego incydentu. - Mam nadzieję, że nie wpłynie ona na pogorszenie stosunków dwustronnych - oświadczył Paweł Dobrowolski, rzecznik resortu. Zapowiedział, że ministerstwo ustosunkuje się do zarzutów Rosjan po uzyskaniu pełnej informacji od policji. W czwartek rosyjskiego wicekonsula w Poznaniu przeprosiły też za incydent władze miasta.<br>Sprawę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego