Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 18.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
zwłaszcza południowo-zachodniej Polski, o niebezpieczeństwie gwałtownych ulew już czwartkowej nocy. Po okresie upałów i katastrofalnej suszy starciu mas chłodnego powietrza napływającego znad Norwegii i gorącego pochodzenia afrykańskiego towarzyszyć miały burze z gradem i miejscami wyjątkowo intensywne opady.


ROSJA
Duma zatwierdziła Michaiła Kasjanowa na stanowisku premiera
Putin może wszystko

Rosyjska Duma Państwowa przytłaczającą większością głosów zatwierdziła wczoraj kandydaturę Michaiła Kasjanowa na stanowisku premiera. Na tym jej rola w tworzeniu nowego gabinetu została zakończona. Obsada pozostałych foteli rządowych zależeć będzie wyłącznie od premiera, a w istocie od prezydenta Władimira Putina.


KONGO
Czy Patrice'a Lumumbę zabili Belgowie
Zostały tylko zęby

Coraz więcej wskazuje
zwłaszcza południowo-zachodniej &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/name&gt;, o niebezpieczeństwie gwałtownych ulew już czwartkowej nocy. Po okresie upałów i katastrofalnej suszy starciu mas chłodnego powietrza napływającego znad Norwegii i gorącego pochodzenia afrykańskiego towarzyszyć miały burze z gradem i miejscami wyjątkowo intensywne opady.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;ROSJA&lt;/name&gt; <br>&lt;name type="org"&gt;Duma&lt;/name&gt; zatwierdziła &lt;name type="person"&gt;Michaiła Kasjanowa&lt;/name&gt; na stanowisku premiera <br>&lt;name type="person"&gt;Putin&lt;/name&gt; może wszystko&lt;/tit&gt; <br><br>&lt;name type="org"&gt;Rosyjska Duma Państwowa&lt;/name&gt; przytłaczającą większością głosów zatwierdziła wczoraj kandydaturę &lt;name type="person"&gt;Michaiła Kasjanowa&lt;/name&gt; na stanowisku premiera. Na tym jej rola w tworzeniu nowego gabinetu została zakończona. Obsada pozostałych foteli rządowych zależeć będzie wyłącznie od premiera, a w istocie od prezydenta &lt;name type="person"&gt;Władimira Putina&lt;/name&gt;. &lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;KONGO&lt;/name&gt; <br>Czy &lt;name type="person"&gt;Patrice'a Lumumbę&lt;/name&gt; zabili Belgowie <br>Zostały tylko zęby&lt;/tit&gt; <br><br>Coraz więcej wskazuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego