Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
w liście Wolfganga do siostry: "Jeśli papa nie dał jeszcze do przepisania utworów Eberlina, to tym lepiej, bo już ich nie pamiętałem, a ostatnio wpadły mi w ręce i teraz widzę, że niestety są zbyt słabe i naprawdę nie zasługują na miejsce między H(ndlem a Bachem". Oddychamy z ulgą. Dysonans w pięknym stylu rozwiązany.
Teraz już bez obawy możemy się zapoznać z opinią Mozarta o Michale Haydnie, bracie Józefa. "Serdecznie się uśmiałem z historii o pijanym Haydnie" - pisał Wolfgang do ojca. I dalej: "To hańba, że człowiek tak zdolny sam się doprowadza do takiego stanu". Nic dodać, nic ująć.
O
w liście Wolfganga do siostry: "Jeśli papa nie dał jeszcze do przepisania utworów Eberlina, to tym lepiej, bo już ich nie pamiętałem, a ostatnio wpadły mi w ręce i teraz widzę, że niestety są zbyt słabe i naprawdę nie zasługują na miejsce między H(ndlem a Bachem". Oddychamy z ulgą. Dysonans w pięknym stylu rozwiązany.<br>Teraz już bez obawy możemy się zapoznać z opinią Mozarta o Michale Haydnie, bracie Józefa. "Serdecznie się uśmiałem z historii o pijanym Haydnie" - pisał Wolfgang do ojca. I dalej: "To hańba, że człowiek tak zdolny sam się doprowadza do takiego stanu". Nic dodać, nic ująć.<br>O
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego