Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Geograficzny
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1977
pierwszy zastosowana w Zakładzie Geografii Rolnictwa do określania kierunków użytkowania gruntów ornych, chowu zwierząt i produkcji rolnej. Metodę tę zastosowano również w niniejszym opracowaniu.
Metoda kolejnych ilorazów polega na podziale wartości (wielkości bądź udziałów procentowych) poszczególnych elementów wchodzących w skład danej struktury przez kolejne liczby naturalne od 1 do n. Dysponując k elementami otrzymujemy zbiór liczb k × n . Spośród tego zbioru wybiera się n największych (kolejnych największych ilorazów). Następnie każdemu elementowi przypisuje się taką wagę w strukturze, ile liczb z szeregu utworzonego przez podział jego wartości przez kolejne liczby naturalne zostało zaliczonych do podzbioru n największych liczb.
Metoda ta może być
pierwszy zastosowana w Zakładzie Geografii Rolnictwa do określania kierunków użytkowania gruntów ornych, chowu zwierząt i produkcji rolnej. Metodę tę zastosowano również w niniejszym opracowaniu. <br>Metoda kolejnych ilorazów polega na podziale wartości (wielkości bądź udziałów procentowych) poszczególnych elementów wchodzących w skład danej struktury przez kolejne liczby naturalne od 1 do n. &lt;page nr=690&gt;&lt;gap&gt;&lt;page nr=693&gt; Dysponując k elementami otrzymujemy zbiór liczb k × n . Spośród tego zbioru wybiera się n największych (kolejnych największych ilorazów). Następnie każdemu elementowi przypisuje się taką wagę w strukturze, ile liczb z szeregu utworzonego przez podział jego wartości przez kolejne liczby naturalne zostało zaliczonych do podzbioru n największych liczb. <br>Metoda ta może być
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego