Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Super Express
Nr: 27/2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
niespełna 17-letni Ryszard Z. i 14-letni Łukasz M. trafili do schroniska dla nieletnich. Trzeci sprawca, 17-letni Mariusz S. będzie siedział w areszcie.
- Za pobicie i spowodowanie śmierci grozi według prawa co najmniej rok więzienia. Ale na akt oskarżenia będzie trzeba poczekać. Czekam na wyniki badań z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Chcemy wnioskować o badania psychiatryczne podejrzanych. Muszę także udowodnić im przestępstwo. To może potrwać nawet pół roku - zastrzega prokurator Danuta Rudzka.
HARALD KITTEL

------------------------------------------------------------------------


Parkometry tuż-tuż

Dla warszawiaków mamy złą wiadomość. Jest szansa, że w Warszawie wkrótce zostaną zamontowane parkometry. W praktyce oznacza to, że kierowcy, żeby
niespełna 17-letni Ryszard Z. i 14-letni Łukasz M. trafili do schroniska dla nieletnich. Trzeci sprawca, 17-letni Mariusz S. będzie siedział w areszcie.<br>- Za pobicie i spowodowanie śmierci grozi według prawa co najmniej rok więzienia. Ale na akt oskarżenia będzie trzeba poczekać. Czekam na wyniki badań z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Chcemy wnioskować o badania psychiatryczne podejrzanych. Muszę także udowodnić im przestępstwo. To może potrwać nawet pół roku - zastrzega prokurator Danuta Rudzka.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;HARALD KITTEL&lt;/&gt;<br><br>------------------------------------------------------------------------<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Parkometry tuż-tuż&lt;/&gt;<br><br>Dla warszawiaków mamy złą wiadomość. Jest szansa, że w Warszawie wkrótce zostaną zamontowane parkometry. W praktyce oznacza to, że kierowcy, żeby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!